Poučna priča: Cvrčak i novčić

Poučna priča: Cvrčak i novčić

Foto: thephilippena / pixabay.com

Poučna priča: Cvrčak i novčić

Jednom prilikom jedan čovek pozva prijatelja Indijanca u goste, u veliki grad. Poveo ga je u razgledanje grada i dok su šetali Indijanac odjednom reče:

- Čujem cvrčka!

- Nemoguće je da od ovolike buke, brujanja automobila i galame ti možeš da čuješ cvrčka, reče mu prijatelj. Nemoguće!

Indijanac se na to sagnu, razgrnu grm i pokaza mu cvrčka.

- Ali kako? - upita njegov prijatelj.

Indijanac na to zatraži jedan novčić i ispusti ga na trotoar. Novčić zazveči!

Prolaznici se zaustaviše i okrenuše prema mestu odakle je dolazio zvuk palog novčića.

- Ono što si naučio da slušaš, čućeš, ma kakva buka bila, ma gde bio, odgovori Indijanac.

Vidiš, ovi ljudi su u buci čuli novčić, a ja sam čuo cvrčka.

Izvor:Opusteno.rs

Preporučujemo:

Cvrčak

CvrčakSvako jutro on me budi da mi zezne san se trudi i zorom mi ne da mira jedan cvrčak koji svira Spavam s pampur čepovima il' sa vatom u ušima a on kao s topovima budi me sa cvrčanjima Evo pola decenije držimo se tradicije on zacvrči, ja se budim totalno ću da ...

Cvrčak odsvirao svoje: Sladoled od cvrčaka= hit poslastica!

Cvrčak odsvirao svoje: Sladoled od cvrčaka= hit poslastica!Početkom proleća Misuri su okupirali cvrčci koji su u fazi parenja, a dosetljivi trgovci iskoristili su ih i na njima zaradili. Od insekata su pravili sladoled i prodavali ga, a kupci su potpuno oduševljeni ovim proizvodom... Ljubitelji sladoleda od cvrčaka toliko ...

Poučna priča: Ako...

Poučna priča: Ako...Ako nečiji put mogu obasjati već i jednom jedinom zrakom svetla, ako nekoj duši mogu pomoći da jasnije sagleda život i dužnosti, i tako blagosloviti brata svoga, ako sa svakog obraza mogu obrisati suzu, ovaj moj život neće biti uzaludan. Ako čoveka koji ...

Poučna priča: Most

Poučna priča: MostBila jednom dva brata koja su živela na susednim farmama i koja su se posvađala. Bila je to prva ozbiljna svađa tokom četrdeset godina, koliko su živeli jedan pored drugog, deleći alat, pomažući se i davajući jedan drugom. A onda je taj sklad narušen...

Poučna priča: Sreća

Poučna priča: SrećaDošla sam k vama da vas pozdravim. Moje je ime Sreća i sastavni sam deo života, života onih koji veruju u snagu ljubavi i života, onih koji veruju da je ljubav beskonačna. A znate da sam u braku? Davno sam se venčala za Vreme i ono vam je odgovorno za rešenje mnogih ...

Pogledajte i:

Poučna priča: Sve se vraća

Poučna priča: Sve se vraćaPriča jednog starca otvoriće vam oči: Bog daje, ljudi koriste, ali jednom ti se sve vrati. Nije se Bog zna šta imalo, ali je srce bilo zadovoljno sa onim što imaš. Srce je bilo puno ljubavi iz koje se rađalo poštovanje ljudi. Otac je bio otac, majka ...

Poučna priča: Poverenje

Poučna priča: PoverenjeBilo je to pre mnogo godina. U jednoj zemlji živeo je kralj koji je mudro upravljao svojim kraljevstvom. Oko sebe je imao poverljive ljude, ali mu je trebala još jedna izuzetno poverljiva osoba. Kralj je želeo da na dvoru ima jednog pametnog, ali iznad svega ...

Poučna priča: Vinograd

Poučna priča: VinogradNa stolu je bila korpa srednje veličine sa vrlo ukusno raspoređenim voćem. Dve banane, limun, jedna jabuka, šljive... ali domaćin je bio najviše ponosan na krupan grozd crnog Hamburga za koji je on kategorično tvrdio da je rodio usred vreže ...

Poučna priča: Prokletstvo 99

Poučna priča: Prokletstvo 99Bio jednom jedan veoma tužan kralj koji je imao slugu koji je, kao i svaki sluga tužnog kralja, bio veoma veseo. Svakog jutra budio je kralja i nosio mu doručak pevajući i pevušeći vesele lakrdijaške pesme. Na njegovom rastegnutom licu uvek se nazirao veliki ...

Poučna priča: Put na nebo

Poučna priča: Put na neboNeki čovek, njegov pas i konj putovali su zajedno. Jednom ih je, na pustom putu, zadesila oluja. Baš kad su prolazili ispod divovskog stabla, u njega je udario grom i svi su poginuli. Čovjek nije shvatio da je napustio ovaj svet, pa je nastavio putovati sa svojim ...

Zanimljivo:

Poučna priča: Tražio sam

Poučna priča: Tražio samTražio sam Snagu... I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile. Tražio sam Mudrost... I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo rešiti. Tražio sam Bogatstvo... I Bog mi je dao Mozak i Telo da mogu raditi. Tražio sam Hrabrost... I Bog mi je dao Prepreke koje ...

Poučna priča: Damoklov mač

Poučna priča: Damoklov mačPriča o Damoklovom maču veoma je kratka, ali zanimljiva i poučna. Damoklo je, kako beleži čuveni rimski orator Ciceron u svojim Tuskulanskim besedama, bio jedan od najbližih i najpoverljivijih saradnika Dionisija Starijeg (432-367. pre n. e.), neograničenog ...

Poučna priča o olovci

Poučna priča o olovciMajstor za izradu olovaka je, pre nego što će je spustiti u kutiju, izdvojio jednu olovku. - Postoji 5 stvari koje bi trebalo da znaš - obrati joj se - pre nego što te pošaljem u svet. Dobro ih upamti i nemoj da ih zaboravljaš i postaćeš najbolja olovka kakva se ...

Poučna priča: Inicijacija

Poučna priča: InicijacijaJednom je jedan učenik kleknuo pred gurua kako bi dobio inicijaciju. Guru mu je šapnuo tajnu mantru u uho, upozoravajući ga da je nikome ne otkriva. - A šta će se dogoditi ako je otkrijem? - upitao je učenik. Guru mu odgovori: - Svako kome otkriješ mantru biće ...

Poučna priča: Moj način

Poučna priča: Moj načinPred sezonu monsuna jedan starac je kopao rupe u svojoj bašti. - Šta radiš? - pitao ga je komšija. - Sadim mango, odgovorio je starac. - Zar misliš da ćeš stići da probaš plodove? - Ne, tako dugo neću poživeti, ali drugi hoće. Palo mi je na pamet da sam čitavog ...