Ne bira se ljubav - Pero Zubac

Ne bira se ljubav - Pero Zubac

Foto: morguefile.com

Ne bira se ljubav - Pero Zubac

Ne bira se ljubav
kao ni smrt.

Sve je u knjigama
duboko pod morem
zapisano.

Jezikom neznanim nama,
nebesnim pismenima.

Niti se odupreti mozeš
niti preskočiti dan.

Kao što ne možeš
tuđi san usniti
niti okom drugim
videti.

Voleo bih da nisi ti
ona koju u ovom času
volim.

Izvor:Opusteno.rs

Preporučujemo:

Dok sam te imao - Pero Zubac

Dok sam te imao - Pero ZubacJezik sam ptica razaznavao i tajne pticije odgonetao biljke sam razumeo, i u noćima prepisivao razgovor trava tolike sam pesme ispisao prepisujući rukopis vetra uz more, u noći,u planini tolike navoljnike saslušati umeo i činiti im male radosti bez napora, bez ...

Moja te reč dotakla - Pero Zubac

Moja te reč dotakla - Pero ZubacMoja te reč dotakla - Pero Zubac Moja te reč dotakla u trenu kad si odlučila da ne veruješ nikome ko je odrastao i ko pokušava da te ukroti. Kao ptica nevidljiva, kao žuti list koji te u šetnji presretne naglo i upozori na pad. Jer jesen je. Jer sve je prolazno ...

Neko drugo more - Pero Zubac

Neko drugo more - Pero ZubacNeko drugo more - Pero Zubac Neko drugo more jutrom ti osviće pod oknima. Neka druga ruka u snu ti kupine na dlanu prinosi. Neko drugo lice u tvojoj bistroj se ženi ogleda. Neko drugo uho iz sna tvoga, muziku za svoje uho izbira. Neka druga senka vitku tvoju ...

Spiram te sa kože - Pero Zubac

Spiram te sa kože - Pero ZubacSpiram te sa kože, Sa minulih leta, Miris hladnog limuna, Zelen martovski prhut, Iskašljavam te, Talog ispod jezika, Vreo šljunak u krvi, Ljuštim te sa nokata Oštrim nožem kajačem Nema te, nema te, Nema te. Reči te se odriču i u laž me ušuškuju, Nisi ...

Ljudi u našim godinama - Pero Zubac

Ljudi u našim godinama - Pero ZubacLjudi u našim godinama ulaze u ljubav oprezno, kao neplivači u plitku vodu, kao političari u kombinacije, iz čistog straha od ponovnog voljenja, iz nesigurnosti, a oni su zanate ljubavi već dobrano izučili i mogli bi biti od slatke pouke neiskusnima, no ostaće ...

Pogledajte i:

Klupko - Pero Budak - prepričana lektira

Klupko - Pero Budak - prepričana lektiraO delu Komedija Klupko sastoji se od 3 čina a događa se u Malom trgovištu u Lici, oko godine 1930. Sva tri čina su pred gostionicom Tetke Rože. Osobe u ovoj drami su: - Roža, krčmarica, zvana Tetka Roža - Jursan, njen bivši muž - Anica, njena ćerka - Josina - Antuša...

Prepričana lektira: Mačak u čizmama - Šarl Pero

Prepričana lektira: Mačak u čizmama - Šarl PeroKratak sadržaj: Jedan mlinar ostavio trojici sinova sve što je imao: mlin, magarca i mačka. Brzo su se podelili. Stariji je dobio mlin, srednji magarca, a najmlađi - macka. Međutim, to nije bio sasvim običan mačak. Umeo je on govoriti pa je rekao gospodaru ...

Rike s čuperkom (Kraljević Čuperak) - Šarl Pero - prepričana lektira

Rike s čuperkom (Kraljević Čuperak) - Šarl Pero - prepričana lektiraVrsta dela: bajka Vreme radnje: nekada davno Mesto radnje: kraljevstvo, šuma Likovi: vila, kraljević, kralj, starija lepa princeza, mlađa pametna princeza Rike s čuperkom (Kraljević Čuperak) je bajka koju je napisao francuski pripovedač Šarl Pero (Charles ...

Ljubav je čudo, ljubav je moć - pismeni sastav

Ljubav je čudo, ljubav je moć - pismeni sastavPismeni sastav iz srpskog jezika za starije razrede osnovne škole na temu: Ljubav je čudo, ljubav je moć. Ljubav je čudo, ljubav je moć Često se postavlja pitanje šta je to ljubav? Ovo pitanje je usko povezano sa samim pitanjem postojanja čoveka...

Ljubav je čudo, ljubav je moć - pismeni sastav

Ljubav je čudo, ljubav je moć - pismeni sastavPismeni sastav iz srpskog jezika za starije razrede osnovne škole na temu: Ljubav je čudo, ljubav je moć. Ljubav je čudo, ljubav je moć Ljubav je nepromišljena, nepredvidiva, neobuzdana. Dobiješ krila, smeješ se, plačeš, sanjaš, ali iznad svega...

Zanimljivo:

Kad ljubav zakasni...

Kad ljubav zakasni...Kad ljubav zakasni... Pismo u kojem se jedna američka studentkinja iz Pensilvanije zaklinje svom dečku na večnu ljubav stiglo je na naznačenu adresu... ali 53 godine kasnije Ljubavna poruka, napisana još 1958. godine zasad čeka u pošti Kalifornijskog ...

Postoji ljubav

Postoji ljubavPostoji ljubav, Koju ne primjećuješ, zato što ona tako nežno dodiruje našu hladnu svakodnevnicu, da ne bi mogla da je promeni, sve dok joj ne pružimo ruku. Postoji ljubav, Koja vitla kao tornado i posle koje ostaju samo razbijene mašte i ostaci života...

Zovem se Ljubav

Zovem se LjubavPostojala sam pre nego što je bilo šta postojalo u Univerzumu, postojala sam pre nego što je postojala priroda, postojala sam pre nego što je postojao čovek. Bila sam usamljena, htela sam da podelim sve ovo što nosim sa sobom kroz nebrojene vekove i stvorila ...

Prijateljstvo i ljubav

Prijateljstvo i ljubavJe li prijateljstvo ispreplitanje crvenih niti dvoje srca? Je li prijateljstvo stapanje dvoje umova u širok jednoum? Je li prijateljstvo zajednička bujica iz izvora ljubavi - kako bi žedne duše natopile ljubavlju? Je li prijateljstvo ruža izrasla između ...

Kad vas ljubav pozove

Kad vas ljubav pozoveKad vas ljubav pozove, pođite za njom, premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, premda vas mač, skriven među perima njenim, može povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, premda vam glas njen može uništiti ...